Skip to main content

IMM Riskbedömningssekretariat

Forskare verksamma inom IMMs riskbedömningssekretariat.

Forskare

Marika Berglund

Telefon: 08-524 875 36
Enhet: Biokemisk toxikologi
E-post: Marika.Berglund@ki.se

Professor

Annika Hanberg

Telefon: 08-524 875 26
Enhet: Biokemisk toxikologi
E-post: Annika.Hanberg@ki.se

Forskare

Karin Leander

Telefon: 08-524 874 98
Enhet: Kardiovaskulär och nutritionsepidemiologi
E-post: Karin.Leander@ki.se

Forskarassistent

Anna Beronius

Enhet: Biokemisk toxikologi
E-post: anna.beronius@ki.se

Forskarassistent

Maria Kippler

Telefon: 08-524 874 07
Enhet: Metaller och hälsa
E-post: Maria.Kippler@ki.se

Forskare

Mattias Öberg

Enhet: Integrativ toxikologi
E-post: Mattias.Oberg@ki.se