Administrativ personal på MedH

This page in English

Institutionens administrativa grupp ger administrativ service till studenter, doktorander och forskare.

Kursadministration

Utbildningsadministratör

Petra Forsberg

Telefon: 08-585 867 83
E-post: petra.forsberg@ki.se
Utbildningsadministratör

Anastasia Urban

Telefon: 08-585 876 92
Enhet: Institutionen för medicin, Huddinge (MedH), H7
E-post: anastasia.urban@ki.se
Administratör

Mary Hyll

Telefon: 08-585 819 19
Enhet: Enheten för infektion och hud
E-post: Mary.Hyll@ki.se
Utbildningsadministratör

Karin Sendek

Telefon: 08-585 864 84
Enhet: Institutionen för medicin, Huddinge (MedH), H7
E-post: karin.sendek@ki.se

Enhetsadministration

Institutionssekreterare

Lena Emtestam

Telefon: 08-585 823 45
Enhet: Enheten för metabolism
E-post: Lena.Emtestam@ki.se

Administratör

Mary Hyll

Telefon: 08-585 819 19
Enhet: Enheten för infektion och hud
E-post: Mary.Hyll@ki.se

Administratör

Lena Lindberg

Telefon: 58582626
Enhet: Institutionen för medicin, Huddinge (MedH), H7
E-post: Lena.Lindberg@ki.se
 

Administratör

Margit Ekström

Telefon: 08-585 806 02
Enhet: Centrum för infektionsmedicin
E-post: Margit.Ekstrom@ki.se

 

Ekonomi/Personal

Administrativ chef

Klas Karlsson

Telefon: 08-585 824 34
Enhet: Institutionen för medicin, Huddinge (MedH), H7
E-post: Klas.Karlsson@ki.se

Redovisningsansvarig

Elenor Nyman

Telefon: 08-585 824 33
Enhet: Institutionen för medicin, Huddinge (MedH), H7
E-post: Elenor.Nyman@ki.se
 

Redovisningsadministratör

Lilli-Ann Julén

Telefon: 08-585 830 77
E-post: Lilli-Ann.Julen@ki.se

Projektsamordnare

Pierre Bodin

E-post: Pierre.Bodin@ki.se
 

Löneadministratör

Kerstin Henriksson

Telefon: 08-524 87 931
E-post: kerstin.henriksson@ki.se

IT och webb

IT-ansvarig

Edgardo Faune

Telefon: 08-585 876 95
Enhet: Institutionen för medicin, Huddinge (MedH), H7
E-post: Edgardo.Faune@ki.se
 

IT-tekniker

Niclas Henriksson

Telefon: 08-585 813 48
Enhet: Institutionen för medicin, Huddinge (MedH), H7
E-post: Niclas.Henriksson@ki.se

Redaktör

Lisa Hagsten

Telefon: 08-585 853 31
Enhet: Institutionen för medicin, Huddinge (MedH), H7
E-post: lisa.hagsten@ki.se