Personal vid CHE

This page in English

Karolinska Institutet

Professor

Gert Helgesson

Telefon: 08-524 837 67
Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
Institution: Institutionen för lärande, informatik, management och etik (LIME), C7
E-post: Gert.Helgesson@ki.se

Administratör

Annelie Jonsson

Telefon: 08-524 837 77
Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
E-post: annelie.jonsson@ki.se

Universitetslektor, docent

Niklas Juth

Telefon: 08-524 835 71
Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
E-post: niklas.juth@ki.se

Universitetsadjunkt

Tomas Månsson

Telefon: 08-524 836 34
Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
Institution: Institutionen för lärande, informatik, management och etik (LIME), C7
E-post: tomas.mansson@ki.se

Professor, senior

Niels Lynöe

Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
E-post: Niels.Lynoe@ki.se

PhD, MD

Anna Lindblad

Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
Institution: Institutionen för lärande, informatik, management och etik (LIME), C7
E-post: Anna.Lindblad@ki.se

PhD, MD

Manne Sjöstrand

Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
E-post: manne.sjostrand@ki.se

Doktorand

Petter Karlsson

Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
E-post: petter.karlsson@ki.se

Doktorand

Helene Bodegård

Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
E-post: helene.bodegard@ki.se

Doktorand

Amina Guenna Holmgren

Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
E-post: amina.guenna.holmgren@ki.se

Doktorand

Joar Björk

Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
E-post: joar.bjork@ki.se

Professor, adj

Annika Tibell

Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
E-post: Annika.Tibell@ki.se

Doktorand

Eva Lagging

Enhet: Centrum för Hälso- och sjukvårdsetik (CHE)
E-post: eva.lagging@ki.se

Anknuten

Marie Chenik

E-post: marie.chenik@ki.se

Anknuten

Maja Wessel

E-post: maja.wessel@ki.se

Kungliga Tekniska Högskolan

Barbro Fröding

Sven Ove Hansson

Stockholms universitet

Greg Bognar

Lisa Furberg

Claudio Tamburini

Länkar