Skip to main content

IMM Secretariat for Risk Assessment

Scientists at IMMs secretariat for risk assessment

Forskare

Marika Berglund

Telefon: 08-524 875 36
Enhet: Biokemisk toxikologi
E-post: Marika.Berglund@ki.se

Professor

Annika Hanberg

Telefon: 08-524 875 26
Enhet: Biokemisk toxikologi
E-post: Annika.Hanberg@ki.se

Forskare

Hanna Karlsson

Enhet: Biokemisk toxikologi
E-post: Hanna.L.Karlsson@ki.se

Forskare

Karin Leander

Telefon: 08-524 874 98
Enhet: Kardiovaskulär och nutritionsepidemiologi
E-post: Karin.Leander@ki.se

Forskare

Anna Bergström

Telefon: 08-524 874 56
Enhet: Miljömedicinsk epidemiologi
E-post: Anna.Bergstrom@ki.se

Forskarassistent

Maria Kippler

Telefon: 08-524 874 07
Enhet: Metaller och hälsa
E-post: Maria.Kippler@ki.se