SweMaMi - Kontakta oss

Har du fler frågor om studien, eller vill du veta mer? Kontakta oss gärna!

Email: swemami@mtc.ki.se

Telefon: 072-2187905

Adress:
SweMaMi-studien
The Centre for Translational Microbiome Research (CTMR)
Department of Microbiology, Tumor and Cell biology
Karolinska Institutet
Nobelsväg 16, 17177
Stockholm

Vi finns också på sociala medier!

Facebook: swemami.se

Instagram: @swemami

Twitter: @CTMRBio

Vilka är vi?

 

 

Forskarassistent

Nele Brusselaers

Enhet:Lars Engstrand grupp

E-post:nele.brusselaers@ki.se

 

 

Direktör

Ina Schuppe Koistinen

Telefon:08-524 845 97

Enhet:Lars Engstrand grupp

E-post:ina.schuppe.koistinen@ki.se

 

 

Forskarassistent

Emma Fransson

Enhet:Lars Engstrand grupp

E-post:emma.fransson@ki.se

 

 

Enhetschef

Marica Hamsten

Telefon:08-524 845 97

Enhet:CTMR

E-post:marica.hamsten@ki.se

 

 

Postdoc

Luisa Warchavchik Hugerth

Enhet:Lars Engstrand grupp

E-post:luisa.warchavchik.hugerth@ki.se

 

 

Forskarassistent

Juan Du

Telefon:076-894 89 35

Enhet:Lars Engstrand grupp

E-post:juan.du@ki.se

 

 

Anknuten

Hanna Danielsson

E-post:hanna.danielsson@ki.se

 

Forskarstuderande

Alexandra Goldberg

Enhet:Institutionen för klinisk forskning och utbildning, Södersjukhuset (KI SÖS), S1

E-post:alexandra.goldberg@ki.se

 

Lektor, adjungerad

Eva Itzel

Enhet:Institutionen för klinisk forskning och utbildning, Södersjukhuset (KI SÖS), S1

E-post:eva.wiberg-itzel@ki.se

 

Professor

Lars Engstrand

Enhet:Institutionen för mikrobiologi, tumör- och cellbiologi (MTC), C1

E-post:lars.engstrand@ki.se

 

Samarbetspartner

CTMR

Karolinska Institutet

SciLifeLab

Södersjukhuset