SweMaMi - Kontakta oss

This page in English

Har du fler frågor om studien, eller vill du veta mer? Kontakta oss gärna!

Email: swemami@mtc.ki.se

Telefon: 072-2187905

Adress:
SweMaMi-studien
The Centre for Translational Microbiome Research (CTMR)
Department of Microbiology, Tumor and Cell biology
Karolinska Institutet
Nobelsväg 16, 17177
Stockholm

Vi finns också på sociala medier!

Facebook: swemami.se

Instagram: @swemami

Twitter: @CTMRBio

Vilka är vi?

Forskningsassistent

Linn Flygare Wallen

Enhet: CTMR
E-post: linn.flygare.wallen@ki.se

Forskarassistent

Nele Brusselaers

Enhet: Lars Engstrand grupp
E-post: nele.brusselaers@ki.se

Direktör

Ina Schuppe Koistinen

Enhet: Lars Engstrand grupp
E-post: ina.schuppe.koistinen@ki.se

Senior forskningsspecialist

Emma Fransson

Enhet: Lars Engstrand grupp
E-post: emma.fransson@ki.se

Enhetschef

Marica Hamsten

Enhet: CTMR
E-post: marica.hamsten@ki.se

Postdoc

Luisa Warchavchik Hugerth

Enhet: Lars Engstrand grupp
E-post: luisa.warchavchik.hugerth@ki.se

Forskarassistent

Juan Du

Enhet: Lars Engstrand grupp
E-post: juan.du@ki.se

Forskningsassistent

Louise Joelsson

Enhet: Lars Engstrand grupp
E-post: Louise.Joelsson@ki.se

Forskningsingenjör

Kim Wong

Enhet: CTMR
E-post: kim.wong@ki.se

Forskarstuderande

Alexandra Goldberg

Enhet: Institutionen för klinisk forskning och utbildning, Södersjukhuset (KI SÖS), S1
E-post: alexandra.goldberg@ki.se

Docent

Eva Itzel

Enhet: Kvinnosjukvård/Förlossning
E-post: eva.wiberg-itzel@ki.se

Professor

Lars Engstrand

Telefon: 08-524 845 97
Enhet: Institutionen för mikrobiologi, tumör- och cellbiologi (MTC), C1
E-post: lars.engstrand@ki.se

Samarbetspartner

CTMR

Karolinska Institutet

SciLifeLab

Södersjukhuset

BakterierMikrobiologiObstetrikRekryteringSciLifeLab