Administration på FyFa

This page in English

Telefonnummer och e-postadresser till administrativ personal på Institutionen för fysiologi och farmakologi, FyFa. 

Se även Ansvarsområden A till Ö på FyFa och Service i husen på FyFa

Administrativ chef

Administrativ chef

Eva Gipperth

Telefon: 08-524 872 10
Enhet: Administration
E-post: eva.gipperth@ki.se

Diarium och arkiv

Personalhandläggare

Sarah Kullgren

Telefon: 08-524 841 01
Enhet: Administration
E-post: sarah.kullgren@ki.se

Personalfrågor

Personalhandläggare

Sofia Schilken

Telefon: 08-524 868 78
Enhet: Administration
E-post: sofia.schilken@ki.se

Personalhandläggare

Sarah Kullgren

Telefon: 08-524 841 01
Enhet: Administration
E-post: sarah.kullgren@ki.se

Ekonomi

Ekonomiadministratör

Zahra Abdurahman

Telefon: 08-524 872 27
Enhet: Administration
E-post: zahra.abdurahman@ki.se

Ekonomiadministratör

Filip Malec

Telefon: 08-524 866 09
Enhet: Administration
E-post: filip.malec@ki.se

Redovisningsansvarig

Anna Jutman

Telefon: 08-524 868 69
Enhet: Ekonomi_administration
E-post: anna.jutman@ki.se

Del av FyFas administration men arbetar främst med ekonomifrågor på Komparativ medicin (KM):

Ekonomihandläggare

Sanam Pazaj Dahlqvist

Telefon: 08-524 868 22
Enhet: Institutionen för fysiologi och farmakologi (FYFA), C3
E-post: sanam.dahlqvist@ki.se

Utbildning

Utbildningsadministratör

Sofia Pettersson

Telefon: 08-524 872 29
Enhet: Administration
E-post: sofia.pettersson@ki.se

Vikarierande utbildningsadministratör:

Utbildningsadministratör

Maximilian Carlsson Norlin

Enhet: Administration
E-post: maximilian.carlsson.norlin@ki.se

Föräldraledig till juni 2017:

Utbildningsadministratör

Katariina Välimäki

Telefon: 08-524 879 69
Enhet: Administration
E-post: katariina.valimaki@ki.se

Forskningsadministration

Forskningsadministratör

Carolina Johansson

Telefon: 08-524 874 81
Enhet: Administration
E-post: Carolina.Johansson@ki.se

Kommunikation, webb

Vikarierande kommunikatör: 

Kommunikatör

Ida Rutström

Telefon: 08-524 852 55
Enhet: Kommunikationsavdelningen
E-post: ida.rutstrom@ki.se

Tjänstledig till februari 2017: 

Kommunikatör

Ylva Haraldsdotter

Telefon: 08-524 879 59
Enhet: Administration
E-post: ylva.haraldsdotter@ki.se

IT vid FyFa

IT-samordnare

Renee Andersson

Telefon: 08-524 868 76
Enhet: Administration
E-post: Renee.Andersson@ki.se

Inhyrd från Komparativ medicin: 

Systemadministratör

Christian Borg

Enhet: Service och Dialog
E-post: christian.borg@ki.se

Laboratoriesäkerhet, arbetsmiljö

Intendent

Åsa Wiktorsson

Telefon: 08-524 879 43
Enhet: Administration
E-post: asa.wiktorsson@ki.se

Service i husen på FyFa

E-post: service@fyfa.ki.se

Internpost, paketleveranser

Assistent

Hina Mohsin

Enhet: Administration
E-post: hina.mohsin@ki.se

Service i husen på FyFa

E-post: service@fyfa.ki.se

FyFa shop, verkstadsteknik

Tekniker

Michael Elm

Telefon: 070-791 25 72
Enhet: Administration
E-post: Michael.Elm@ki.se

Service i husen på FyFa

E-post: service@fyfa.ki.se

Länkar

Institution