Utbildningssekretariat

Utbildningssekretariat på Institutet för Miljömedicin

Utbildningsadministratörer

 

Utbildningsadministratör

Johanna Bergman

Telefon:08-524 872 66

Enhet:Administration

E-post:johanna.bergman@ki.se

 

 

Utbildningsadministratör

Åsa Lycke

Telefon:08-524 874 94

Enhet:Administration

E-post:asa.lycke@ki.se

 

 

Utbildningsadministratör

Kamilla Sagrelius

Telefon:08-524 873 08

Enhet:Administration

E-post:kamilla.sagrelius@ki.se

 

 

 

Utbildningsadministratör

Katarina Niinisaari Ribba

Telefon:08-524 874 29

Enhet:Administration

E-post:katarina.niinisaari.ribba@ki.se

 

 

Studierektor för doktorandstudier

 

Professor

Lena Palmberg

Telefon:08-524 822 10

Enhet:Integrativ toxikologi

E-post:Lena.Palmberg@ki.se

 

Samordnare för masterprogrammet i toxikologi

 

Professor

Annika Hanberg

Telefon:08-524 875 26

Enhet:Biokemisk toxikologi

E-post:Annika.Hanberg@ki.se

 

Samordnare för magisterprogrammet i arbete och hälsa

 

Forskarassistent

Jenny Selander

Telefon:08-524 800 29

Enhet:Arbetsmedicin

E-post:Jenny.Selander@ki.se

 

Grundutbildningsansvarig och samordnare för doktorandstudier i miljöfaktorer och hälsa

 

Universitetslektor

Johanna Zilliacus

Telefon:08-524 835 44

Enhet:Biokemisk toxikologi

E-post:Johanna.Zilliacus@ki.se

 

Samordnare för doktorandstudier i epidemiologi

 

Universitetsadjunkt

Anita Berglund

Telefon:08-524 874 66

Enhet:Translationell Epidemiologi

E-post:Anita.Berglund@ki.se