Om enheten för funktion och teknologi

This page in English

Anställda

Birgitta Janerot Sjöberg Enhetschef, professor, MD
Birgitta Janerot Sjöberg
Telefon 08-524 835 02
birgitta.janerot@ki.se
Anonym kvinna Administratör
Tuula Väinölä
Telefon: 08-585 82979
tuula.vainola@ki.se
Fernando Seoane Martinez Universitetslektor, MSc, PhD
Fernando Seoane Martinez

fernando.seoane@ki.se
Tie-Qiang Li Ajd. professor/sjukhusfysiker
Tie-Qiang Li
tie-qiang.li@ki.se

Anknutna

Ulrik Birgersson, MSc, PhD
ulrik.birgersson@ki.se
Massimiliano Colarieti Tosti, MSc, PhD
massimiliano.colarieti.tosti@ki.se
Gösta Hellström, universitetslektor
gosta.hellstrom@ki.se
Adrian Gonon, MD PhD
adrian.gonon@ki.se
Dmitry Grishenkov, MSc PhD, Docent
dmitry.grishenkov@ki.se
Maria Holstensson, PhD, Leg. sjukhusfysiker
maria.holstensson@ki.se
Tomas Jonsson, PhD, Leg. sjukhusfysiker
tomas.jonsson@ki.se
Stig Ollmar, MSc PhD, Docent
stig.ollmar@ki.se
Emelie Rosén, MSc, doktorand
emelie.rosen@ki.se
Heikki Teriö, MSc, PhD
heikki.terio@ki.se
Sahar Nikkhou Aski, MSc, PhD
sahar.nikkhou.aski@ki.se
Maria Liljeroth, MSc, PhD
maria.liljeroth@ki.se

Adress

Karolinska Institutet
Inst. för klinisk vetenskap, intervention och teknik
Enheten för funktion och teknologi
Karolinska Universitetssjukhuset, Huddinge
Klinisk Fysiologi C1-82, plan 8
141 86 Stockholm
Medarbetare på sjukhussidan har alternativa besöksadresser vid Karolinska Universitetssjukhuset Huddinge och Solna:
Huddinge: Medicinsk strålningsfysik och nuklearmedicin C2-76; Medicinsk teknik C2-46 eller Novum F7
Solna: Medicinsk strålningsfysik och nuklearmedicin P9:02.
Medicinsk Teknologi, Karolinska Institutet
Technology for Health-huset, Blickagången 20, plan 7 (alt. leverans Hälsovägen 11 C)
141 52 Huddinge
Fax. 08-711 48 40

 

Funktionella bilder och medicinsk teknik