Välkomna alla nya medarbetare vid NVS!

Publicerat 2017-03-23 14:04. Uppdaterat 2017-03-23 14:20

Vid institutionen för neurobiologi, vårdvetenskap och samhälle är varje medarbetares insats viktig, och vi är därför extra glada över att få presentera de som nyligen har börjat (respektive snart kommer att börja) som medarbetare vid vår institution! Varmt välkomna!

Postdoc

Katherine Bolam

Enhet: Sektionen för omvårdnad- Omvårdnad 2
E-post: Kate.Bolam@ki.se

Arkivarie

Charlotte Borgerud

Telefon: 08-524 868 35
Enhet: Administration
E-post: charlotte.borgerud@ki.se

Forskningsassistent, UF

William Fredborg

Telefon: 08-524 858 30
Enhet: ARC (Aging Research Center)
E-post: william.fredborg@ki.se

Samordnare

Kristina Hallengren

Telefon: 08-524 838 30
Enhet: Sektionen för arbetsterapi
E-post: kristina.hallengren@ki.se

Postdoc

Conran Joseph

Enhet: Sektionen för fysioterapi
E-post: conran.joseph@ki.se

Forskarassistent

Jenni Kulmala

Enhet: Sektionen för klinisk geriatrik
E-post: jenni.kulmala@ki.se

Forskarstuderande

Riccardo Lo Martire

Enhet: Sektionen för fysioterapi
E-post: riccardo.lo.martire@ki.se

Samordnare

Anna-Maria Loimi

Telefon: 08-524 864 36
Enhet: SFO-V (Strategiska Forskningsområdet- Vård)
E-post: anna-maria.loimi@ki.se

Forskarstuderande

Maja Wall

Enhet: Langius-Eklöf
E-post: maja.wall@ki.se

Professor

Johan Ärnlöv

Enhet: Sektionen för allmänmedicin och primärvård
E-post: johan.arnlov@ki.se

Anknuten

Nina Becker

Enhet: Psykologi
E-post: nina.becker@ki.se

Stipendiater

Postdoc

Bo Zhang

Enhet: Pan-Hammarström
E-post: bo.zhang@ki.se

Forskarstuderande

Ying Shang

Enhet: ARC (Aging Research Center)
E-post: ying.shang@ki.se

Stipendiater grundutbildning

Zhulin Zhou    
Eva Zupanic   
Emilia Schwertner    
Jessica Bunz    

Vill du också jobba med oss?

NVS är en av KI:s största institutioner. Tack vare våra proffsiga medarbetare kan vi också fortsätta att växa och utvecklas, och genom forskning och utbildning inom våra profilområden bidra till att fortsätta förbättra människors hälsa på avgörande sätt. 
Är du också intresserad av att arbeta med oss? Mer information om lediga tjänster finns under rubriken "Lediga jobb vid NVS" på institutionens startsida ki.se/nvs.

Organisation