Strategiskt ledningsstöd

This page in English

Strategiskt ledningsstöd stödjer KI:s ledning i verksamhetsövergripande frågor och bistår med underlag för styrning och utveckling av KI:s verksamhet.

Uppdrag

I uppdraget ingår ansvar för:

Medarbetare

Planeringsdirektör

Ingrid Palmér

Telefon: 08-524 865 66
Enhet: Strategiskt ledningsstöd
E-post: Ingrid.Palmer@ki.se

Chefssekreterare

Catrin Främberg

Telefon: 08-524 867 76
Enhet: Strategiskt ledningsstöd
E-post: catrin.framberg@ki.se

Sara AldénSamordnare

Sara.Alden@ki.se

08-524 867 79

Peter BrandbergVerksamhetscontroller

peter.brandberg@ki.se

08-524 868 55

Esther Edlundh-RoseProjektledare

esther.edlundh-rose@ki.se

08-524 824 38

Karin EkströmRektorssekreterare

karin.maria.ekstrom@ki.se

08-524 878 46

Björn ForslöwVerksamhetscontroller

bjorn.forslow@ki.se

08-524 863 92

Erik ForsseSpecialist

Erik.Forsse@ki.se

08-524 860 28

Catrin FrämbergChefssekreterare

catrin.framberg@ki.se

08-524 867 76

Anna HumbleDirektör

anna.humble@ki.se

08-524 823 96

Marie-Louice IsacsonAU-chef

Marie-Louice.Isacson@ki.se

08-524 865 24

Ulrica LundinVerksamhetscontroller

ulrica.lundin@ki.se

08-524 865 97

Jenny LöhrDirektör

jenny.lohr@ki.se

08-524 867 12

Maria LönnSpecialist

maria.lonn@ki.se

08-524 867 21

Cecilia LövdahlHandläggare

Cecilia.Lovdahl@ki.se

08-524 866 67

Radmila MicicSamordnare

Radmila.Micic@ki.se

08-524 864 84

Ingrid PalmérPlaneringsdirektör

Ingrid.Palmer@ki.se

08-524 865 66

Niclas RenckVerksamhetscontroller

niclas.renck@ki.se

08-524 865 71

Rickard SewardEkonomicontroller

rickard.seward@ki.se

08-524 862 65

Camilla SjögrenHandläggare

cam.sjogren@ki.se

08-524 878 45

Britta StenebergSamordnare

britta.steneberg@ki.se

08-524 860 13

Amélie TheorellChefssekreterare

Amelie.Theorell@ki.se

08-524 867 64

Administration