Administration

This page in English

På institutionens administrativa kansli hjälper vi dig med ekonomi, -utbildnings och personalärenden.

Ekonomigruppen har en unik kontroll och lång erfarenhet av att förvalta institutionens pengar. Vår HR-ansvariga hjälper till med alla sorters personalärenden på individ-, grupp-, lednings- och avdelningsnivå. Ansvar för institutionens externa och interna hemsida har vår kommunikatör i kombination med att även assistera prefekten. Vår administrativa chef har det övergripande ekonomiska ansvaret på institutionen samt personalansvar för hela administrativa kansliet. Studentadministrationen stödjer studenter och lärare i allehanda ärenden kring utbildning för vissa utvalda program.

Personal

Marjan AmiriSamordnare

Marjan.Amiri@ki.se

08-524 837 86

Marie BjörklundEkonom

marie.bjorklund@ki.se

08-524 879 92

Sara CevenEkonomihandläggare

sara.ceven@ki.se

08-524 837 22

Michael DavorenTekniker

michael.davoren@ki.se

08-524 800 65

Jenny Degerholm LangsmoAdministrativ chef

jenny.degerholm.langsmo@ki.se

08-524 837 04

Hanna Gador (fd Eriksson)Avdelningsadministratör

Hanna.Gador@ki.se

08-585 838 01

Mikael HammarstedtSamordnare

mikael.hammarstedt@ki.se

08-524 838 42

Arja KramsuUtbildningsadministratör

Arja.Kramsu@ki.se

08-524 836 44

Rasmus LarssonTekniker

rasmus.larsson.1@ki.se

070-760 25 97

Martina LystedtPersonalansvarig

martina.lystedt@ki.se

08-524 887 09

Ingela NorströmUtbildningsadministratör

Ingela.Norstrom@ki.se

08-524 837 87

Karin OlssonUtbildningsadministratör

Karin.Olsson@ki.se

08-524 837 58

Anna RönnbäckPersonalansvarig

anna.ronnback@ki.se

08-524 837 05

Christina Sundqvist (Sandström)Kommunikatör

christina.sundqvist@ki.se

08-524 869 70

Ourania TheodoridouEkonomihandläggare

ourania.theodoridou@ki.se

Mona WahlströmUtbildningsadministratör

Mona.Wahlstrom@ki.se

08-524 837 09

Lena WallinRedovisningsansvarig

Lena.Wallin@ki.se

08-524 837 57

Naradja WissmarAdministratör

Naradja.Wissmar@ki.se

Adress

Administrativa kansliet finns på Alfred Nobels Allé 8, plan 8
Studentadministrationen finns på Alfred Nobels Allé 10,  Plan 3 
HUDDINGE

Karta


Visa större karta

Studentexpeditionen

Studentexpeditionen hemsida