Central administration

This page in English

Institutionens administrativa stödfunktioner ger snabb support till kärnverksamheten och hjälper dem uppfylla sina visioner.

Vänligen notera att den administrativa verksamheten har flyttat.
Ny adress för besök, post och leverans är Widerströmska huset, Hiss 1, plan 8, Tomtebodavägen 18A, 171 77 Stockholm.

Personal

Prefekt

Olle Söder

Telefon: 08-517 751 24
E-post: olle.soder@ki.se

Administrativ chef

Sandra Brogårde

Telefon: 08-524 884 98
E-post: Sandra.Brogarde@ki.se

Handläggare forskarutbildning/Registrator

Anna Sandberg

Telefon: 08-524 823 66
E-post: anna.sandberg@ki.se

Personalhandläggare

Karin Björström

Telefon: 08-524 823 67
E-post: karin.bjorstrom@ki.se

Personaladministratör

Johanna Ahlström

Telefon: 08-524 823 97
E-post: johanna.ahlstrom@ki.se

Handläggare

Emelie Ahlin

Telefon: 08-524 823 64
E-post: emelie.ahlin@ki.se

Personaladministratör (föräldraledig)

Sabina Brinkley

Redovisningsansvarig

Camilla Adle

Telefon: 08-524 823 62
E-post: camilla.adle@ki.se

Ekonomihandläggare

Randa Adnan

Telefon: 08-524 823 61
E-post: randa.adnan@ki.se

Ekonomihandläggare

Jennifer Turner

Samordnare

Jennifer Frithiof

Telefon: 08-524 824 81
E-post: jennifer.frithiof@ki.se

Samordnare

Christine Carlsson-Skwirut

E-post: Christine.Carlsson-Skwirut@ki.se

Utbildningsadministratör

Emily Montgomerie

E-post: emily.montgomerie@ki.se

Utbildningsadministratör

Elina Ampuja

Telefon: 08-524 824 05
E-post: elina.ampuja@ki.se

Utbildningsadministratör

Anna Schönborg

E-post: anna.schonborg@ki.se

Utbildningsadministratör

Ana Maria Seguel

Telefon: 08-524 823 92
E-post: Ana.Maria.Seguel@ki.se

IT-samordnare

Jobel Teklebrhan

Telefon: 08-524 823 33
E-post: fixit@ki.se

Webbredaktör

Britt Masironi

Telefon: 08-524 823 84
E-post: britt.masironi@ki.se

Arkivarie

Michael Rosendahl

Telefon: 070-090 02 91
E-post: michael.rosendahl@ki.se

Adress:
Inst för Kvinnors och Barns Hälsa
Widerströmska huset
Tomtebodavägen 18A, plan 8
171 77 Stockholm