Skip to main content

Steering Group

Head of programme

Professor

Mikael Rhen

Telefon: 08-517 712 13
Enhet: Mikael Rhen grupp
E-post: Mikael.Rhen@ki.se

Programme coordinator

Senior forskare

Benedict Chambers

Telefon: 08-524 862 16
Enhet: Centrum för infektionsmedicin
E-post: Benedict.Chambers@ki.se

Programme administrator

Array

Professor/överläkare

Birgitta Henriques Normark

Telefon: 08-517 712 16
Enhet: Birgitta Henriques Normark grupp
E-post: Birgitta.Henriques@ki.se

Anknuten

Sven Britton

Telefon: 08-517 719 67
Enhet: Forskargrupp A Färnert
E-post: Sven.Britton@ki.se

Professor/överläkare

Kristina Broliden

Telefon: 08-517 760 45
Enhet: Forskargrupp K Broliden
E-post: Kristina.Broliden@ki.se

Anknuten

Anna-Lena Spetz

Enhet: Avdelningen för klinisk mikrobiologi
E-post: Anna-Lena.Spetz@ki.se

Samordnare

Laura Plant

Telefon: 08-524 876 49
Enhet: Grants Office
E-post: Laura.Plant@ki.se

Forskare

Susanne Nylén

Telefon: 08-524 867 36
Enhet: Susanne Nylén grupp
E-post: Susanne.Nylen@ki.se

Professor

Matti Sällberg

Telefon: 08-524 838 03
Enhet: Avdelningen för klinisk mikrobiologi
E-post: Matti.Sallberg@ki.se

Postdoc

Emma Svedin

E-post: emma.svedin@ki.se