Skip to main content

Board of Directors

Board of Directors

Members

Professor/ CIMED Board of Directors Chair

Bengt Westermark

Telefon: +4618-471 4838
Mobil: +46 70 8181844
E-post: bengt.westermark@igp.uu.se
Adress: Uppsala University
Dept of Immunology, Genetics and Pathology, Neuro-Oncology
Research group Bengt Westermark

Professor, senior

Mona Ståhle

Enhet: Forskargrupp E Sonkoly
E-post: Mona.Stahle@ki.se

Professor

Christer Höög

Telefon: 08-524 873 65
Enhet: Höög
E-post: Christer.Hoog@ki.se

Professor

Catharina Larsson

Enhet: Forskargrupp Larsson, Catharina
E-post: Catharina.Larsson@ki.se

Professor/specialistläkare

Anna Karlsson

Enhet: Avdelningen för klinisk mikrobiologi
E-post: Anna.Karlsson@ki.se

Professor/överläkare

Stefan Jacobson

E-post: Stefan.Jacobson@ki.se

Professor, senior

Magnus Nordenskjöld

Enhet: Sällsynta diagnoser
E-post: Magnus.Nordenskjold@ki.se

Director

Professor, senior

Rune Toftgård

Telefon: 08-524 810 53
Enhet: Toftgård
E-post: Rune.Toftgard@ki.se

Research Coordinator

Forskningssamordnare

Sandra Falck

E-post: sandra.falck@ki.se