Skip to main content

NVS´s Local Collaboration Group "Samverkansgrupp"

Upcoming meeting times - spring 2019

2019-02-25, at 10.00-11.30
2019-03-21, at 13.00-14.30
2019-04-26, at 13.00-14.30

Members

Representatives of the employer

Lektor

Eric Westman

Telefon: 073-655 51 79
Enhet: Sektionen för klinisk geriatrik
E-post: Eric.Westman@ki.se

Administrativ chef

Ulla Cronfalk-Hernlund

Telefon: 08-524 868 18
Enhet: Central ledningsadministration
E-post: Ulla.Cronfalk-Hernlund@ki.se

Representatives of the employees (unions)

SACO

Array

Lena Wettergren

Telefon: 08-524 836 50
Enhet: Avdelningen för reproduktiv hälsa
E-post: Lena.Wettergren@ki.se

SEKO

Biblioteksassistent

Henry Wölling

Telefon: 08-524 840 80
Enhet: Administration och Ledning
E-post: Henry.Wolling@ki.se

Intendent

Vivan Söderlund

Telefon: 08-524 839 96
Enhet: Sektionen för omvårdnad-administration
E-post: Vivan.Soderlund@ki.se

ST-OFR

Utbildningssamordnare

Linda Rydmell

Telefon: 08-524 839 78
Enhet: Sektionen för omvårdnad-administration
E-post: linda.rydmell@ki.se

Others

Equal treatment representatives at NVS - focus research

Forskare

Taher Darreh-Shori

Telefon: 08-524 835 29
Enhet: Sektionen för klinisk geriatrik
E-post: Taher.Darreh-Shori@ki.se

Equal treatment representatives at NVS - focus education

Lektor, biträdande

Maria Wiklander

Telefon: 08-524 839 01
Enhet: Sektionen för omvårdnad- Omvårdnad 2
E-post: Maria.Wiklander@ki.se

Coordinator VACANT

Protocols are available in Swedish from NVS Registrator.