Våra medarbetare


 

Claude MarcusClaude Marcus
Professor, barnläkare, forskargruppsledare
claude.marcus@ki.se
Lena BergqvistLena Bergqvist
Leg. barnläkare, PhD
lena.bergqvist@ki.se
Linnea BergqvistLinnea Bergqvist
Hälsopedagog, doktorand
linnea.bergqvist@ki.se
Harald BrissmanMarkus Brissman
Leg. sjukgymnast, sjukgymnast
markus.brissman@sll.se
Pernilla DanielssonPernilla Danielsson Liljeqvist
Leg. barnsjuksköterska, PhD
pernilla.danielsson-liljeqvist@sll.se
Anna EkAnna Ek
Leg. dietist, PhD
anna.ek@ki.se
Anonym kvinnaAnna E Ek
Leg. Barnläkare, doktorand
anna.e.ek@ki.se
Michaela ForssénMichaela Forssén
Projektsamordnare, legitimerad sjuksköterska
michaela.forssen@ki.se
Monika GrezkowiakMonika Grzeskowiak
Leg. Sjuksköterska, forskningssjuksköterska
monika.grzeskowiak@ki.se
Emilia HagmanEmilia Hagman
Nutritionist, PhD
emilia.hagman@ki.se
Pernilla HedvallPernilla Hedvall Kallerman
Nutritionist, doktorand
pernilla.hedvall@ki.se
Linnea JohanssonLinnea Johansson
Leg fysioterapeut, doktorand
linnea.el.johansson@sll.se
Louise LindbergLouise Lindberg
Folkhälsovetare, doktorand
louise.lindberg@ki.se
Veronika LundbäckVeroniqa Lundbäck
Molekylärbiolog,PhD
veroniqa.lundback@ki.se
Paulina NowickaPaulina Nowicka
Beteendevetare, leg. Dietist, familjeterapeut, PhD
paulina.nowicka@ki.se
Anonym kvinnaKarin Nordin
Barnsjuksköterska, forskningssjuksköterska
karin.el.nordin@sll.se
Julia XiuJulia Xiu
Barnläkare, doktorand
julia.xiu@ki.se

 

Pediatrik