Forskare L-Ö

This page in English

Professorer, forskare, postdocs m.fl. verksamma vid NVS.

Till profilsida Till sektionen E-postadress
Lampic, Claudia Sektionen för omvårdnad Claudia.Lampic@ki.se
Lana, Erica Sekt. för translationell Alzheimer neurobiologi Erica.Lana@ki.se
Langius-Eklöf, Ann Sektionen för omvårdnad Ann.Langius-Eklof@ki.se
Larsson, Helena Sektionen för fysioterapi Helena.Larsson.2@ki.se
Lennartsson, Carin Sektionen för Aging Research Center Carin.Lennartsson@ki.se
Lindberg, Olof Sektionen för klinisk geriatrik Olof.Lindberg@ki.se
Lundberg, Mari Sektionen för fysioterapi Mari.Lundberg@ki.se
Löfvander, Monica Sektionen för allmänmedicin Monica.Löfvander@ki.se
Lökk, Johan Sektionen för klinisk geriatrik Johan.Lokk@ki.se
Lövdén, Martin Sektionen för Aging Research Center Martin.Lovden@ki.se
Malinowsky, Camilla Sektionen för arbetsterapi Camilla.Malinowsky@ki.se
Mangialasche, Francesca Sektionen för Aging Research Center Francesca.Mangialasche@ki.se
Marengoni, Alessandra Sektionen för Aging Research Center Alessandra.Marengoni@ki.se
Mohammed, Abdul H. Sektionen för neurogeriatrik Abdul.Mohammed@ki.se
Nilsson, Gunnar Sektionen för allmänmedicin Gunnar.Nilsson@ki.se
Nilsson-Wikmar, Lena Sektionen för fysioterapi Lena.Nilsson-Wikmar@ki.se
Nordberg, Agneta Sekt. för translationell Alzheimer neurobiologi Agneta.K.Nordberg@ki.se
Nygård, Louise Sektionen för arbetsterapi Louise.Nygard@ki.se
Olsson, Mariann Sektionen för socialt arbete Mariann.Olsson@ki.se
Opava, Christina H. Sektionen för fysioterapi Christina.Opava@ki.se
Palmcrantz, Susanne Sektionen för omvårdnad Susanne.Palmcrantz@ki.se
Parker, Marti Sektionen för Aging Research Center Marti.Parker@ki.se
Patomella, Ann-Helen Sektionen för fysioterapi Ann-Helen.Patomella@ki.se
Persson, Jonas Sektionen för Aging Research Center Jonas.Persson.1@ki.se
Presto, Jenny Sektionen för neurogeriatrik Jenny.Presto@ki.se
Qiu, Chengxuan Sektionen för Aging Research Center Chengxuan.Qiu@ki.se
Rasmussen Barr, Eva Sektionen för fysioterapi Eva.Rasmussen.Barr@ki.se
Robins Wahlin, Tarja-Brita Sektionen för klinisk geriatrik Tarja-Brita.Robins.Wahlin@ki.se
Rosenberg, Lena Sektionen för arbetsterapi Lena.Rosenberg@ki.se
Rönnbäck, Annica Sektionen för neurogeriatrik Annica.Ronnback@ki.se
Sandman, Per-Olof Sektionen för omvårdnad Per-Olof.Sandman@ki.se
Santoni, Giola Sektionen för Aging Research Center Giola.Santoni@ki.se
Schedin Weiss, Sophia Sektionen för neurogeriatrik Sophia.Schedin.Weiss@ki.se
Schultzberg, Marianne Sektionen för neurodegeneration Marianne.Schultzberg@ki.se
Seiger, Åke Sektionen för neurodegeneration Ake.Seiger@ki.se
Eleni Siouta Sektionen för omvårdnad Eleni.Siouta@ki.se
Skåner, Ylva Sektionen för allmänmedicin Ylva.Skaner@ki.se
Solomon, Alina Sektionen för neurogeriatrik Alina.Solomon@ki.se
Spulber, Gabriela Sektionen för klinisk geriatrik Gabriela.Spulber@ki.se
Strender, Lars-Erik Sektionen för allmänmedicin Lars-Erik.Strender@ki.se
Ståhle, Agneta Sektionen för fysioterapi Agneta.Stahle@ki.se
Sundberg, Kay Sektionen för omvårdnad Kay.Sundberg@ki.se
Sundquist, Kristina Sektionen för allmänmedicin Kristina.Sundquist@ki.se
Sundström, Erik Sektionen för neurodegeneration Erik.Sundstrom@ki.se
Södersten, Per Sekt. för tillämpad neuroendokrinologi Per.Sodersten@ki.se
Tham, Kerstin Sektionen för arbetsterapi Kerstin.Tham@ki.se
Theobald, Holger Sektionen för allmänmedicin Holger.Theobald@ki.se
Thorslund, Mats Sektionen för Aging Research Center Mats.Thorslund@ki.se
Tistad, Malin Sektionen för arbetsterapi Malin.Tistad@ki.se
Törnkvist, Lena Sektionen för allmänmedicin Lena.Tornkvist@ki.se
Tjernberg, Lars Sektionen för neurogeriatrik Lars.Tjernberg@ki.se
Unger Lithner, Christina Sekt. för translationell Alzheimer neurobiologi Christina.Unger@ki.se
Wahlund, Lars-Olof Sektionen för klinisk geriatrik Lars-Olof.Wahlund@ki.se
Wang, Hui Xin Sektionen för Aging Research Center Huixin.Wang@ki.se
Welmer, Anna-Karin Sektionen för Aging Research Center Anna-Karin.Welmer@ki.se
Wengström, Yvonne Sektionen för omvårdnad Yvonne.Wengstrom@ki.se
Westman, Eric Sektionen för klinisk geriatrik Eric.Westman@ki.se
Wettergren, Lena Sektionen för omvårdnad Lena.Wettergren@ki.se
Widén Holmqvist, Lotta Sektionen för fysioterapi Lotta.Holmkvist@ki.se
Viitanen, Matti Sektionen för klinisk geriatrik Matti.Viitanen@ki.se
Wiklander, Maria Sektionen för omvårdnad Maria.Wiklander@ki.se
Vikström, Sofia Sektionen för arbetsterapi Sofia.Vikstrom@ki.se
Wimo, Anders Sektionen för neurogeriatrik Anders.Wimo@ki.se
Winblad, Bengt Sektionen för neurogeriatrik Bengt.Winblad@ki.se
Winterling, Jeanette Sektionen för omvårdnad Jeanette.Winterling@ki.se
von Koch, Lena Sektionen för arbetsterapi Lena.von.Koch@ki.se
von Strauss, Eva Sektionen för Aging Research Center Eva.von.Strauss@ki.se
Wändell, Per Sektionen för allmänmedicin Per.Wandell@ki,.se
Xu, Weili Sektionen för Aging Research Center Weili.Xu@ki.se
Ytterberg, Charlotte Sektionen för fysioterapi Charlotte.Ytterberg@ki.se
Zandian, Modjtaba Sekt. för tillämpad neuroendokrinologi Modjtaba.Zandian@ki.se
Zhu, Jie Sektionen för neurodegeneration Jie.Zhu@ki.se
Åkesson, Elisabet Sektionen för neurodegeneration Elisabet.Akesson@ki.se
Äng, Björn Sektionen för fysioterapi Bjorn.Ang@ki.se
Øksengård, Anne Rita Sektionen för klinisk geriatrik Anne-Rita.Oksengard@ki.se