Forskare A-K

This page in English

Professorer, forskare, postdocs m.fl. verksamma vid NVS.

Till profilsida Till sektionen E-postadress
Aarsland, Dag Sektionen för neurogeriatrik Dag.Aarsland@ki.se
Agahi, Neda Sektionen för Aging Research Center Neda.Agahi@ki.se
Agréus, Lars Sektionen för allmänmedicin Lars.Agreus@ki.se
Algotsson, Annica Sektionen för klinisk geriatrik Annica.Algotsson@ki.se
Almkvist, Ove Sekt. för translationell Alzheimer neurobiologi Ove.Almkvist@ki.se
Andersson Svidén, Gerd  Sektionen för arbetsterapi Gerd.Andersson.Sviden@ki.se
Andreasen, Niels Sektionen för neurogeriatrik Niels.Andreasen@ki.se
Angleman, Sara Sektionen för Aging Research Center Sara.Angleman@ki.se
Ankarcrona, Maria Sektionen för neurogeriatrik Maria.Ankarcrona@ki.se
Asaba, Eric Sektionen för arbetsterapi Eric.Asaba@ki.se
Ausén, Birgitta Sektionen för klinisk geriatrik Birgitta.Ausen@ki.se
Backlund, Lars Sektionen för allmänmedicin Lars.G.Backlund@ki.se
Behbahani, Homira Sektionen för neurogeriatrik Homira.Behbahani@ki.se
Benedikz, Eirikur Sektionen för neurodegeneration Eirikur.Benedikz@ki.se
Bergström, Aileen Sektionen för arbetsterapi Aileen.Bergstrom@ki.se
Bertilson, Bo Christer Sektionen för allmänmedicin Bo.Bertilson@ki.se
Bogdanovic, Nenad Sektionen för klinisk geriatrik Nenad.Bogdanovic@ki.se
Boman, Inga-Lill Sektionen för arbetsterapi Inga-Lill.Boman@ki.se
Borell, Lena Sektionen för arbetsterapi Lena.Borell@ki.se
Brehmer, Yvonne Sektionen för Aging Research Center Yvonne.Brehemer@ki.se
Brodin, Nina Sektionen för fysioterapi Nina.Brodin@ki.se
Bäckman, Lars Sektionen för Aging Research Center Lars.Backman.1@ki.se
Caracciolo, Barbara Sektionen för Aging Research Center Barbara.Caracciolo@ki.se
Cedazo-Minguez, Angel Sektionen för neurogeriatrik Angel.Cedazo-Minguez@ki.se
Crisby, Milita Sektionen för klinisk geriatrik Milita.Crisby@ki.se
Darreh-Shori, Taher Sekt. för translationell Alzheimer neurobiologi Taher.Darreh-Shori@ki.se
Demmelmaier, Ingrid Sektionen för fysioterapi Ingrid.Demmelmaier@ki.se
Edhborg, Maigun Sektionen för omvårdnad Maigun.Edhborg@ki.se
Ekstam, Lisa Sektionen för arbetsterapi Lisa.Ekstam@ki.se
Emami, Azita Sektionen för Aging Research Center Azita.Emami@ki.se
Eriksdotter, Maria Sektionen för klinisk geriatrik Maria.Eriksdotter@ki.se
Erikson, Anette Sektionen för arbetsterapi Anette.Erikson@ki.se
Eriksson, Gunilla Sektionen för arbetsterapi Gunilla.Eriksson@ki.se
Eriksson, Lars E. Sektionen för omvårdnad Lars.Eriksson@ki.se
Falkenberg, B. Torkel Sektionen för omvårdnad Torkel.Falkenberg@ki.se
Fallahpour, Mandana Sektionen för arbetsterapi Mandana.Fallahpour@ki.se
Fastbom, Johan Sektionen för Aging Research Center Johan.Fastbom@ki.se
Faxén Irving, Gerd Sektionen för klinisk geriatrik Gerd.Faxen.Irving@ki.se
Ferreira Padilla, Daniel Sektionen för klinisk geriatrik Daniel.Ferreira.Padilla@ki.se
Fisahn, André  Sektionen för neurogeriatrik Andre.Fisahn@ki.se
Folkesson, Ronnie Sektionen för neurogeriatrik Ronnie.Folkesson@ki.se
Forinder, Ulla Sektionen för socialt arbete Ulla.Forinder@ki.se
Fors, Stefan Sektionen för Aging Research Center Stefan.Fors@ki.se
Franzén, Erika Sektionen för fysioterapi Erika.Franzen@ki.se
Fratiglioni, Laura Sektionen för Aging Research Center Laura.Fratiglioni@ki.se
Freund-Levi, Yvonne Sektionen för klinisk geriatrik Yvonne.Freund-Levi@ki.se
Fridén, Cecilia Sektionen för fysioterapi Cecilia.Friden@ki.se
Frykman, Susanne Sektionen för neurogeriatrik Susanne.Frykman@ki.se
Gillberg, Per-Göran Sekt. för translationell Alzheimer neurobiologi Per-Goran.Gillberg@ki.se
Gottberg, Kristina Sektionen för fysioterapi Kristina.Gottberg@ki.se
Graff, Caroline Sektionen för neurogeriatrik Caroline.Graff@ki.se
Grooten, Wim Sektionen för fysioterapi Wim.Grooten@ki.se
Guidetti, Susanne Sektionen för arbetsterapi Susanne.Guidetti@ki.se
Hagströmer, Maria Sektionen för fysioterapi Maria.Hagstromer@ki.se
Harms-Ringdahl, Karin Sektionen för fysioterapi Karin.Harms-Ringdahl@ki.se
Heijne, Annette Sektionen för fysioterapi Annette.Heijne@ki.se
Hylander, Ingrid Sektionen för allmänmedicin Ingrid.Hylander@ki.se
Ioakeimidis, Ioannis  Sekt. för tillämpad neuroendokrinologi Ioannis.Ioakimidis@ki.se
Jelic, Vesna Sektionen för klinisk geriatrik Vesna.Jelic@ki.se
Johansson, Janne Sektionen för neurogeriatrik Janne.Johansson@ki.se
Johansson, Lennarth Sektionen för Aging Research Center Lennarth.Johansson@ki.se
Johansson, Sverker Sektionen för fysioterapi Sverker.Johansson@ki.se
Johansson, Karin Sektionen för arbetsterapi Karin.E.Johansson@ki.se
Johansson, Ulla Sektionen för arbetsterapi Ulla.Johansson@ki.se
Johnell, Kristina Sektionen för Aging Research Center Kristina.Johnell@ki.se
Johnsson, Aina Sektionen för socialt arbete Aina.Johnsson@ki.se
Jonsson, Hans Sektionen för arbetsterapi Hans.Jonsson@ki.se
Jonsson Laukka, Erika Sektionen för Aging Research Center Erika.Jonsson.Laukka@ki.se
Josephsson, Staffan Sektionen för arbetsterapi Staffan.Josephsson@ki.se
Kabir, Zarina Sektionen för omvårdnad Zarina.Kabir@ki.se
Kadir, Ahmadul Sekt. för translationell Alzheimer neurobiologi Ahmadul.Kadir@ki.se
Kalpouzos, Grégoria Sektionen för Aging Research Center Gregoria.Kalpouzos@ki.se
Karlström, Helena Sektionen för neurogeriatrik Helena.Karlstrom@ki.se
Kierkegaard, Marie Sektionen för fysioterapi Marie.Kierkegaard@ki.se
Kivipelto, Miia Sektionen för Aging Research Center Miia.Kivipelto@ki.se
Klarin, Inga Sektionen för klinisk geriatrik Inga.Klarin@ki.se
Kottorp, Anders Sektionen för arbetsterapi Anders.Kottorp@ki.se
Kåreholt, Ingemar Sektionen för Aging Research Center Ingemar.Kareholt@ki.se