Medlemmar i gruppen - Övre GI kirurgi

This page in English

Forskare

Professor/överläkare

Jesper Lagergren

Telefon: 08-517 760 12
Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: Jesper.Lagergren@ki.se

Forskarassistent

Shaohua Xie

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: shaohua.xie@ki.se

Postdoc

Joonas Kauppila

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: joonas.kauppila@ki.se

Postdoc

Eivind Ness-Jensen

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: eivind.ness-jensen@ki.se

Biostatistiker

Statistiker

Fredrik Mattsson

Telefon: 08-517 709 57
Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: Fredrik.Mattsson@ki.se

Statistiker

Giola Santoni

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: giola.santoni@ki.se

Statistiker

Karl Wahlin

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: karl.wahlin@ki.se

Doktorander

Doktorand

Eva Doorakkers

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: eva.doorakkers@ki.se

Doktorand

Eivind Gottlieb Vedi

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: eivind.gottlieb.vedi@ki.se

Doktorand

Dag Holmberg

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: dag.holmberg@ki.se

Doktorand

John Maret Ouda

Telefon: 08-517 728 01
Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: john.maret.ouda@ki.se

Doktorand

Sheraz Markar

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: sheraz.markar@ki.se

Doktorand

Wenjing Tao

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: wenjing.tao@ki.se

Doktorand

Qiaoli Wang

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: qiaoli.wang@ki.se

Doktorand

Manar Yanes

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: manar.yanes@ki.se

Administrativ personal

Samordnare

Hanna Johans

Telefon: 08-517 709 38
Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: Hanna.Johans@ki.se

Anknutna forskare

Forskare

Gunnar Ahlberg

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: Gunnar.Ahlberg@ki.se

Forskarassistent

Nele Brusselaers

Enhet: Lars Engstrand grupp
E-post: nele.brusselaers@ki.se

Senior Research Fellow

Andrew Davies

E-post: andrew.davies@gstt.nhs.uk

Forskargrupp: Övre GI kirurgi

Anknuten

Hashem El-Serag

Telefon: +1-(0)713-794-8640
Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: hashem.el-serag@ki.se

Senior Research Fellow

James Gossage

E-post: james.gossage@gstt.nhs.uk

Forskargrupp: Övre GI Kirurgi

Docent

Catarina Jansson

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: Catarina.Jansson@ki.se

Forskare

Carl Kilander

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: Carl.Kilander@ki.se

Anknuten

Mats Lindblad

Enhet: Enheten för kirurgi
E-post: Mats.Lindblad@ki.se

Universitetslektor

Rickard Ljung

Enhet: Epidemiologi
E-post: rickard.ljung@ki.se

Docent

Yunxia Lu

Enhet: Sällsynta diagnoser
E-post: yunxia.lu@ki.se

Forskare

Emma Sverdén

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: emma.sverden@ki.se

Forskare

Urs Wenger

Enhet: Övre GI kirurgi

Anknuten

Jiaojiao Zheng

Enhet: Övre GI-kirurgi
E-post: jiaojiao.zheng@ki.se

Övre gastrointestinal forskning