Medlemmar i gruppen kolorektal kirurgi

This page in English

Forskargruppsledare

Professor/överläkare

Anna Martling

Telefon: 08-517 728 02
Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Anna.Martling@ki.se

Biträdande forskargruppsledare

Forskare

Docent

Mirna Abraham Nordling

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Mirna.Abraham.Nordling@ki.se

Forskare

Claes Anderin

Telefon: 08-714 65 78
Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Claes.Anderin@ki.se

Docent

Johannes Blom

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Johannes.Blom@ki.se

Docent

David Edler

Telefon: 08-517 799 12
Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: David.Edler@ki.se

Docent

Monika Egenvall

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Monika.Egenvall@ki.se

Professor, adj

Torbjörn Holm

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Torbjorn.Holm@ki.se

Forskare

Henrik Iversen

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Henrik.Iversen@ki.se

Forskare/studierektor T7 Läkarprogrammet

Gabriella Jansson Palmer

Telefon: 08-717 793 81
E-post: Gabriella.Palmer@ki.se

Forskare

Frida Ledel

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: frida.ledel@ki.se

Docent

Ulrik Lindforss

Telefon: 858582451
Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Ulrik.Lindforss@ki.se

Universitetslektor, adj

Per Nilsson

Telefon: 08-517 728 17
Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Per.Nilsson.2@ki.se

Docent

Caroline Nordenvall

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Caroline.Nordenvall@ki.se

Forskare

Louise Olsson

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Louise.Olsson@ki.se

Forskare

David Pettersson

Telefon: 0176326000
Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: David.Pettersson@ki.se

Forskare

Deborah Saraste

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: deborah.saraste@ki.se

Forskare

Josefin Segelman

Telefon: 08-714 61 34
Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: josefin.segelman@ki.se

Docent

Annika Sjövall

Telefon: 08-517 723 73
Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Annika.Sjovall@ki.se

Forskare

Kristina Stenstedt

Telefon: 08-517 792 14
Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: kristina.stenstedt@ki.se

Professor emeritus

Torgny Svenberg

Telefon: 08-517 728 17
Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Torgny.Svenberg@ki.se

Personal

Administratör

Christina Edberg

Telefon: 08-517 727 52
Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Christina.Edberg@ki.se

Forskningssköterska

Sabine Süllow Barin

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: Sabine.Sullow.Barin@ki.se

Forskningssjuksköterska, biträdande universitetssjuksköterska

Madelene Ahlberg

E-post: madelene.ahlberg@ki.se

Enhet: Kolorektal kirurgi

Forskningssjuksköterska, biträdande universitetssjuksköterska

Hanna Rosén

E-post: hanna.rosen@karolinska.se

Enhet: Kolorektal kirurgi

Datamanager

Tongplaew Singnomklao

Enhet: Kolorektal kirurgi

Doktorander

Doktorand

Richard Bernhoff

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: richard.bernhoff@ki.se

Doktorand

Björn Bolmstrand

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: bjorn.bolmstrand@ki.se

Doktorand

Naseer Baloch

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: naseer.baloch@ki.se

Doktorand

Johan Erlandsson

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: johan.erlandsson@ki.se

Doktorand

Pontus Gustafsson

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: pontus.gustafsson.1@ki.se

Doktorand

Stina Fuentes

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: stina.fuentes@ki.se

Anknuten

Anders Hansson Elliot

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: anders.hansson.elliot@ki.se

Doktorand

Patrik Lundström

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: patrik.lundstrom@ki.se

Doktorand

Emil Pieniowski

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: emil.pieniowski@ki.se

Doktorand

Petri Rantanen

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: petri.rantanen@ki.se

Doktorand

Emma Rosander

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: emma.rosander@ki.se

Doktorand

Annika Svanström Röjvall

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: annika.svanstrom.rojvall@ki.se

Doktorand

John Tapper

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: john.tapper@ki.se

Doktorand

Karin Westberg

Enhet: Kolorektal kirurgi
E-post: karin.westberg@ki.se

Övriga medarbetare

   
Angelique Flöter-Rådestad MD, PhD
Karl Hansson MD
Mia Karlberg  MD
Erik Rollven  MD
Gastroenterologi