Integrativ fysiologi

This page in English

Forskargruppsledare

Professor

Juleen Zierath

Telefon: 08-524 875 80
Enhet: Integrativ fysiologi
E-post: Juleen.Zierath@ki.se

Biträdande forskargruppsledare

Professor

Anna Krook

Telefon: 08-524 878 24
Enhet: Krook Anna grupp - Integrativ fysiologi
E-post: Anna.Krook@ki.se

Integrativ fysiologi
von Eulers Väg 4
Karolinska Institutet
171 76 Stockholm

Forskningsprojekt

Läs om Integrativ fysiologis forskningsprojekt på Integrative Physiology at FYFA 

Medlemmar i gruppen

Forskare

Marie Björnholm

Telefon: 08-524 875 12
Enhet: Integrativ fysiologi
E-post: Marie.Bjornholm@ki.se

Forskare

Alexander Chibalin

Telefon: 08-524 875 12
Enhet: Integrativ fysiologi
E-post: Alexander.Chibalin@ki.se

Anknuten

Brendan Egan

Enhet: Integrativ fysiologi
E-post: Brendan.Egan@ki.se

Anknuten

Marc Gilbert

Enhet: Integrativ fysiologi
E-post: Marc.Gilbert@ki.se

Forskningsingenjör

Håkan Karlsson

Telefon: 08-524 869 80
Enhet: Integrativ fysiologi
E-post: Hakan.Karlsson.1@ki.se

Doktorand

David Lassiter

Enhet: Integrativ fysiologi
E-post: david.gray.lassiter@ki.se

Forskarassistent

Julie Massart

Enhet: Integrativ fysiologi
E-post: julie.massart@ki.se

Laboratorieingenjör

Torbjörn Morein

Telefon: 08-524 822 62
Enhet: Integrativ fysiologi
E-post: Torbjorn.Morein@ki.se

Projektkoordinator

Stefan Nobel

Telefon: 08-524 869 80
Enhet: Integrativ fysiologi
E-post: stefan.nobel@ki.se

Doktorand

Carolina Nylén

Telefon: 073-151 82 84
Enhet: Integrativ fysiologi
E-post: carolina.nylen@ki.se

Doktorand, marie curie

Laura Sardon Puig

E-post: laura.sardon.puig@ki.se

Doktorand

Milena Schönke

Enhet: Integrativ fysiologi
E-post: milena.schonke@ki.se

Vetenskaplig sekreterare

Ulrika Widegren

Telefon: 08-524 867 47
Enhet: Avd. för styrelsestöd och internationella relationer
E-post: Ulrika.Widegren@ki.se

Integrativ fysiologi