Administration

This page in English

Administrativ chef

Administrativ chef

Therese Kindåker

Telefon: 08-517 731 22
Enhet: Administration
E-post: therese.kindaker@ki.se

Chefsassistent

Administratör

Amalia Kewenter

Enhet: Administration
E-post: amalia.kewenter@ki.se

Ekonomi

Redovisningsansvarig

Britt-Marie Witasp

Telefon: 08-517 763 67
Enhet: Administration
E-post: Britt-Marie.Witasp@ki.se

Ekonomihandläggare

Kerstin Florell

Telefon: 08-517 736 75
Enhet: Administration
E-post: Kerstin.Florell@ki.se

Ekonomihandläggare

Elena Fridholm

Enhet: Administration
E-post: elena.fridholm@ki.se

Ekonomihandläggare

Karolina Jildenhed

Telefon: 08-517 725 20
Enhet: Administration
E-post: Karolina.Jildenhed@ki.se

Ekonomihandläggare

Elinor Petersson

Telefon: 08-517 733 50
Enhet: Administration
E-post: elinor.petersson@ki.se

Information

Informatör

Lilian Pagrot

Telefon: 08-517 794 70
Enhet: Administration
E-post: Lilian.Pagrot@ki.se

IT-support

IT-samordnare

Jan-Erik Kaarre

Telefon: 08-517 794 09
Enhet: Administration
E-post: jan-erik.kaarre@ki.se

IT-tekniker

Zebastian Ahlberg

Enhet: Administration
E-post: zebastian.ahlberg@ki.se

Studieadministration

Forskarutbildning

Handläggare

Ann-Britt Wikström

Telefon: 08-517 733 53
Enhet: Administration
E-post: Ann-Britt.Wikstrom@ki.se

Administratör

Katarina Breitholtz

Telefon: 08-517 721 97
Enhet: Signaltransduktion
E-post: Katarina.Breitholtz@ki.se

Grundutbildning

Utbildningsadministratör

Susanne Forsberg

Telefon: 08-517 723 64
Enhet: Administration
E-post: susanne.forsberg@ki.se

Utbildningsadministratör

Maria Persson

Enhet: Administration
E-post: maria.persson@ki.se

Arkivarie

Arkivarietjänsten är fördelad på tre institutioner (MMK, KBH och Onkpat)

Arkivarie

Michael Rosendahl

Telefon: 070-090 02 91
Enhet: Institutionen för kvinnors och barns hälsa (KBH), K6
E-post: michael.rosendahl@ki.se

Organisation