Lärare och medarbetare

This page in English

Grundutbildning

Grundutbildningsansvarig (GUA)

Universitetslektor

Fredrik Wiklund

Telefon: 08-524 839 79
Enhet: Institutionen för medicinsk epidemiologi och biostatistik (MEB), C8
E-post: Fredrik.Wiklund@ki.se

Lektor, Programdirektor

Universitetslektor/överläkare

Riitta Möller

Telefon: 08-524 867 59
E-post: Riitta.moller@ki.se

Administration

Utbildningshandläggare

Jeanette Danielsson

Telefon: 08-524 822 94
E-post: Jeanette.Danielsson@ki.se

Utbildningsadministratör

Kristina Leif

Telefon: 08-524 823 41
E-post: kristina.leif@ki.se

Kursansvariga

Postdoc

Marike Gabrielson

Telefon: 08-524 824 87
E-post: marike.gabrielson@ki.se

Professor

Jonas Ludvigsson

Telefon: 08-524 823 56
E-post: Jonas.Ludvigsson@ki.se

Forskarassistent

Erik Pettersson

E-post: erik.pettersson@ki.se

Forskare

Maria Shoshan

Telefon: 08-517 754 60
Enhet: Forskargrupp Shoshan, Maria
E-post: Mimmi.Shoshan@ki.se

Universitetslektor

Annika Wallberg

Telefon: 08-524 878 03
E-post: Annika.Wallberg@ki.se

Forskarutbildning

Studierektor

Universitetsadjunkt

Amelie Plymoth

Telefon: 08-524 823 46
Enhet: Institutionen för medicinsk epidemiologi och biostatistik (MEB), C8
E-post: amelie.plymoth@ki.se

Administration

Utbildningsadministratör

Camilla Ahlqvist

Telefon: 08-524 838 69
E-post: Camilla.Ahlqvist@ki.se

Utbildningsadministratör

Gunilla Nilsson Roos

Telefon: 08-524 822 93
E-post: gunilla.nilsson.roos@ki.se

Lärare

Universitetslektor

Rino Bellocco

Telefon: 08-524 861 83
Enhet: Institutionen för medicinsk epidemiologi och biostatistik (MEB), C8
E-post: Rino.Bellocco@ki.se

Professor

Matteo Bottai

Telefon: 08-524 870 24
Enhet: Biostatistik
E-post: matteo.bottai@ki.se

Universitetslektor

Mark Clements

Telefon: 08-524 820 23
E-post: mark.clements@ki.se

Forskare

Fang Fang

Telefon: 852486131
Enhet: Institutionen för medicinsk epidemiologi och biostatistik (MEB), C8
E-post: Fang.Fang@ki.se

Professor emeritus

Johan Giesecke

E-post: Johan.Giesecke@ki.se

Universitetslektor

Keith Humphreys

Telefon: 08-524 868 87
Enhet: Institutionen för medicinsk epidemiologi och biostatistik (MEB), C8
E-post: Keith.Humphreys@ki.se

Forskare

Patrik Magnusson

Telefon: 08-524 823 53
Enhet: Institutionen för medicinsk epidemiologi och biostatistik (MEB), C8
E-post: Patrik.Magnusson@ki.se

Forskare

Arvid Sjölander

Telefon: 08-524 838 59
Enhet: Institutionen för medicinsk epidemiologi och biostatistik (MEB), C8
E-post: Arvid.Sjolander@ki.se

Utbildningsprogram