Medarbetare vid KIND

This page in English

Ledning

Föreståndare

Professor, föreståndare KIND, enhetschef Neuropsykiatri

Sven Bölte

E-post: sven.bolte@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Forskargruppsledare

Leg psykolog, docent

Tatja Hirvikoski

Telefon: 0708-327637
E-post: tatja.hirvikoski@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Forskare, leg psykolog, PhD

Terje Falck-Ytter

Mobil: 070-458 14 75
E-post: terje.falck-ytter@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Forskare, PhD, biträdande föreståndare KIND

Kristiina Tammimies

Enhet: Enheten för Neuropsykiatri
Institution: Institutionen för kvinnors och barns hälsa (KBH), K6
E-post: kristiina.tammimies@ki.se

 

Professor, föreståndare KIND, enhetschef Neuropsykiatri

Sven Bölte

E-post: sven.bolte@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Medarbetare A-C

Anknuten

Linn Andersson Konke

Telefon: 0735 – 81 85 84
E-post: linnkonke@gmail.com

Forskarstuderande

Anna Backman

Enhet: Enheten för Neuropsykiatri
E-post: anna.backman@ki.se

Samordnare

Frida Bartonek

Enhet: Enheten för Neuropsykiatri
E-post: frida.bartonek@ki.se

Postdoc

Martin Becker

Enhet: Enheten för Neuropsykiatri
E-post: martin.becker@ki.se

Forskningsassistent

Johanna Bengtsson

E-post: hanna_jo73@hotmail.com

Leg psykolog, doktorand, biträdande föreståndare KIND, enhetschef BUP-KIND

Steve Berggren

Mobil: 070-652 57 32
E-post: steve.berggren@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Forskningssamordnare

Anna Borg

Mobil: 070-2227076
E-post: anna.borg@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Leg psykolog, Med Dr

Jacqueline Borg

E-post: Jacqueline.Borg@ki.se

CPF Farde/Halldin

Profilsida

Professor, föreståndare KIND, enhetschef Neuropsykiatri

Sven Bölte

E-post: sven.bolte@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Leg läkare, specialist i barn- och ungdomspsykiatri, doktorand

Torkel Carlsson

E-post: torkel.carlsson@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Postdoc

Elodie Cauvet

Telefon: 08-514 527 10
Enhet: Enheten för Neuropsykiatri
E-post: elodie.cauvet@ki.se

Forskningsassistent

Christer Classon

E-post: cla.christer@gmail.com

Leg psykolog

Christina Coco

Mobil: 073-668 17 69
E-post: christina.coco@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Medarbetare D-H

Leg psykolog, doktorand

Eva Eklöf

E-post: eva.eklof@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Leg psykolog

Ann-Charlotte Engström

E-post: ann-charlotte.engstrom@sll.se

Enheten för Neuropsykiatri

Forskare, leg psykolog, PhD

Terje Falck-Ytter

Mobil: 070-458 14 75
E-post: terje.falck-ytter@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

PTP-psykolog

Anna Fridell

E-post: anna.m.fridell@sll.se

Forskningsassistent

Linnea Hamrefors

Telefon: 076 – 942 21 05
E-post: linnea.hamrefors@ki.se

Leg psykolog, projektkoordinator, doktorand

John Hasslinger

Mobil: 070-4849632
E-post: john.hasslinger@sll.se
Besöksadress: CAP Research Center
Gävlegatan 22B, plan 8
​Stockholm

Enheten för Neuropsykiatri

Hitta till oss.

Logoped

Martina Hedenius

Telefon: 0722-008580
E-post: martina.hedenius@neuro.uu.se

Martinas sida vid Uppsala Universitet

Leg psykolog, docent

Tatja Hirvikoski

Telefon: 0708-327637
E-post: tatja.hirvikoski@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Medarbetare I-L

Anknuten

Ulf Jonsson

E-post: ulf.jonsson@ki.se

Anknuten

Emma Lindgren

Telefon: 073-555 85 68
E-post: emmasofialindgren@hotmail.com

Assistent

Karin Liv

E-post: karin.liv@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

PTP-psykolog

Karl Lundin

E-post: karl.lundin@sll.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Forskarstuderande

Johan Lundin Kleberg

Telefon: 018-471 5777
E-post: johan.lundin_kleberg@psyk.uu.se

Johans sida vid Uppsala Universitet

Leg psykolog, psykoterapeut (KBT), doktorand

Ulrika Långh

Telefon: 08-123 354 72
E-post: ulrika.langh@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Medarbetare M-Q

Doktorand

Soheil Mahdi

E-post: soheil.mahdi@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Forskare

Peter B Marschik

Enhet: Institutionen för kvinnors och barns hälsa (KBH), K6
E-post: peter.marschik@ki.se

Forskningsassistent

Micaela Meregalli

E-post: micaela.meregalli@stud.ki.se

Forskarstuderande

Lynnea Myers

E-post: lynnea.myers@ki.se
Adress: CAP Research Center, Gävlegatan 22B, 113 30 Stockholm

Post doc

Janina Neufeld

Telefon: 08-514 52710
E-post: janina.neufeld@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Leg psykolog, specialist i klinisk psykologi, forskarstuderande

Elisabeth Nilsson Jobs

Telefon: 018-471 5777
Mobil: 070-1679354
E-post: elisabeth.nilsson_jobs@psyk.uu.se

Elisabeths sida vid Uppsala Universitet

Administratör

Eva Nordin

Telefon: 08-514 527 11
Mobil: 070-484 96 32
E-post: eva.i.nordin@sll.se

Enheten för Neuropsykiatri

Forskningssjuksköterska, specialistsjuksköterska inom barn och ungdom

Anna Pilfalk

Telefon: 08-514 527 09
Mobil: 070-484 96 32
E-post: anna.pilfalk@sll.se

Enheten för Neuropsykiatri

Medarbetare R-Ö

Leg psykolog

Anna Råde

Telefon: 08-514 527 12
E-post: anna.rade@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Anknuten

Rouslan Sitnikov

Telefon: 08-517 764 69
Enhet: Neuro Ingvar
E-post: rouslan.sitnikov@ki.se

Doktorand, marie curie

Monica Siqueiros

Enhet: Enheten för Neuropsykiatri
E-post: monica.siqueiros@ki.se

Psykolog

Johanna Ristolainen Spak

Telefon: 070-092 36 44
Enhet: Enheten för Neuropsykiatri
E-post: johanna.ristolainen.spak@ki.se

Forskare, PhD, biträdande föreståndare KIND

Kristiina Tammimies

Enhet: Enheten för Neuropsykiatri
Institution: Institutionen för kvinnors och barns hälsa (KBH), K6
E-post: kristiina.tammimies@ki.se

 

Forskningsassistent

Emilia Thorup

E-post: emilia.thorup@psyk.uu.se

Forskningssjuksköterska

Elin Vahlgren

Telefon: 0707-559680
E-post: elin.vahlgren@ki.se

Forskningsassistent

Annelies van't Westeinde

E-post: annelies.vant.westeinde@ki.se

Leg psykolog, doktorand

Charlotte Willfors

Telefon: 08-514 527 10
E-post: charlotte.willfors@ki.se

Enheten för neuropsykiatri

Profilsida

Kurssamordnare

Lisa Wilsson

Telefon: 08 - 514 527 05
Mobil: 0737 - 12 15 96
E-post: lisa.wilsson@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Leg psykolog, Post Doc

Eric Zander

Telefon: 073-410 14 88
E-post: eric.zander@ki.se

Enheten för Neuropsykiatri

Profilsida

Forskningsassistent

Molly Zetterberg

E-post: molly.zetterberg@gmail.com

NeuropsykiatriNeuropsykologiPsykologi