Kontakt - CLINTEC

This page in English

Enheter/Sektioner

Anestesi

Sigridur Kalman 2Enhetschef, professor
Sigridur Kalman
Telefon: 08-585 81787
sigridur.kalman@karolinska.se
Isabel Climent JohanssonAdministratör
Isabell Climent-Johansson
Telefon: 073 712 1393
isabel.climent-johansson@ki.se

Audiologi

Åsa SkjönsbergEnhetschef, docent
Åsa Skjönsberg
Telefon: 08-524 889 60
asa.skjonsberg@ki.se
Anonym kvinnaAdministratör
Monica Beckius Hellgren
Telefon: 08-524 88956
monica.beckius‑hellgren@ki.se

Baxter Novum

Bengt LindholmSektionschef, adj. professor
Bengt Lindholm
Telefon: 08-585 82601
bengt.lindholm@ki.se
Anonym kvinnaAdministratör
Evianne Larsson
Telefon: 08-585 839 84
evianne.larsson@ki.se

Funktion och teknologi

Birgitta Janerot SjöbergEnhetschef, professor
Birgitta Janerot Sjöberg
Telefon: 08-524 83502
birgitta.janerot@ki.se
Anonym kvinnaAdministratör
Tuula Väinölä
Telefon: 08-585 82979
tuula.vainola@ki.se

Kirurgi

Magnus NilssonEnhetschef, professor
Magnus Nilsson
Telefon: 08-585 82301
magnus.nilsson@ki.se
Hélène JanssonAdministratör
Hélène Jansson
Telefon: 08-585 82431
helene.jansson@ki.se

Logopedi

Anette LohmanderEnhetschef, professor
Anette Lohmander
Telefon: 08-524 88901
anette.lohmander@ki.se
Christina HedestedtAdministratör
Christina Hedestedt
Telefon: 08-524 88919
christina.hedestedt@ki.se

Medicinska njursjukdomar

Peter StenvinkelEnhetschef, professor
Peter Stenvinkel
Telefon: 08- 585 82656
peter.stenvinkel@ki.se
Anonym kvinnaAdministratör
Evianne Larsson
Telefon: 08 585 839 84
evianne.larsson@ki.se

Obstetrik och gynekologi

Ganesh AcharyaEnhetschef, professor
Ganesh Acharya
Telefon: +4747275520.
ganesh.acharya@ki.se
Anonym kvinnaAdministratör
Galina Drozdova
Telefon: 08-585 81657
galina.drozdova@ki.se

Ortopedi och bioteknologi

Li TsaiEnhetschef, professor
Li Tsai
Telefon: 08-585 87191
li.tsai@ki.se
Ann-Charlott NordströmAdministratör
Ann-Charlott Nordström
Telefon: 08-585 82102
ann-charlott.nordstrom@ki.se

Pediatrik

Claude MarcusEnhetschef, professor
Claude Marcus
Telefon: 08-585 91419
claude.marcus@ki.se
Anonym kvinnaSamordnare
Lisbeth Sjödin
Telefon: 08-585 86602
lisbeth.sjodin@ki.se
Anonym kvinnaAdministratör
Anna Wennberg
Telefon 08-524 88961
anna.wennberg@ki.se
Anonym kvinnaKursadministratör
Carol Melton
Telefon: 08-524 88913
carol.melton@ki.se
  Maria StaigerAdministratör
Maria Staiger
Telefon: 0733-709926
maria.staiger@ki.se

Radiografi

Kent FridellEnhetschef, Med. Dr.
Kent Fridell
Telefon: 08-524 83870
kent.fridell@ki.se
Jessica EkbergAdministratör
Jessica Ekberg
Telefon: 08-524 83836
jessica.ekberg@ki.se

Radiologi

Seppo KoskinenHead of Division, Professor
Seppo Koskinen
Telefon 073 747 1896
seppo.koskinen@ki.se
 
Anonym kvinnaAdministrator
Anitta Avesani
Telefon 0725 957 172
anitta.avesani@ki.se

Transplantation

Bo-Göran EriczonEnhetschef, professor
Bo-Göran Ericzon
Telefon: 08-585 87666
bo-goran.ericzon@ki.se
Anonym kvinnaAdministratör
Åsa Catapano
Telefon: 08-585 87659
asa.catapano@karolinska.se

Urologi

Lars HenningsohnEnhetschef, docent
Lars Henningsohn
Telefon: 08-585 87762
lars.henningsohn@ki.se
Marie LygdmanAdministratör
Marie Lygdman
Telefon: 08-585 87767
marie.lygdman@ki.se

Öron-, näs- och halssjukdomar

Lars Olaf CardellEnhetschef, professor
Lars Olaf Cardell
Telefon: 08-585 81453
lars-olaf.cardell@ki.se
Agneta WittlockAdministratör
Agneta Wittlock
Telefon: 08-585 87353
agneta.wittlock@ki.se

 

Institution